Często zadawane pytania

Jak wybrać właściwy logger?

Najważniejszą częścią planowania projektu, z wykorzystaniem wyposażenia telemetrycznego, jest znalezienie WŁAŚCIWEGO loggera, odpowiedniego dla docelowego gatunku. Należy zaznaczyć, że wspomniane urządzenia MUSZĄ być bezpieczne dla zwierząt. Dlatego też limity wagi loggerów GPS nie powinny być przekraczane, zwłaszcza w przypadku drobnych gatunków.

Czytaj więcej

Jak zamontować logger – ptaki

Istnieje kilka metod zakładania loggerów. W przypadku ptaków możemy zastosować obrożę, obrączki na nogę, jak również szelki czy też przykleić logger do piór.
Każda z metod powinna być wybrana ze szczególnym uwzględnieniem zachowania konkretnego ptaka i masy jego ciała.
Obroża (np. obroża IBIS zaprojektowana przez ECOTONE) może być użyta dla gęsi, na tej samej zasadzie co obroża z wygrawerowanym numerem.

Czytaj więcej

Jak zamontować logger – ssaki

Istnieje kilka metod zakładania loggerów. W przypadku ssaków najbardziej popularnymi modelami loggerów są obroże.
Wybrana metoda powinna uwzględniać przede wszystkim zachowanie i masę ciała ssaka.
Obroże są najprostszym sposobem zamontowania loggera na ssaki. Posiadamy dwa rodzaje obroży: MARTEN i LYNX. Logger jest umocowany na materiałowym pasku (zbliżony do parcianego), co umożliwia zachowanie czystości obroży, chroni przed rozwojem grzybów i pleśni. Na specjalne życzenie klienta możemy także wykonać obrożę z paska skóropodobnego.

Czytaj więcej

Jak prawidłowo zaprogramować logger GPS-UHF

Niezależnie od rodzaju wybranego loggera (GPS-UHF czy GPS-UHF-GSM) najistotniejsze ustawienia to liczba pozycji GPS oraz częstotliwość pracy stacji bazowej.

Czytaj więcej

How to set the right settings for GPS-GSM loggers

 

Najważniejsza kwestia to ustalenie potrzeb danego projektu, jak i możliwego transferu danych. Trzeba pamiętać, że przesył danych jest różny w różnych typach loggerów (GPS-UHF, GPS-GSM, GPS-UHF-GSM) i powinien być planowany i programowany osobno.

Przesył danych GSM
Należy uwzględnić dwie istotne kwestie, zanim podejmie się decyzję odnośnie ustawień loggera GPS-GSM (oraz GPS-GSM-UHF). Po pierwsze należy pamiętać, że SMS zawierający zebrane pozycje wysyłany jest TYLKO co 4 pozycje GPS. Jest to trwałe ustawienie i nie podlega zmianie. Po drugie potrzebny jest ważny abonament GPS na transfer danych.

Abonament GSM
W związku z tym, że oferujemy loggery GPS-GSM z naszymi kartami SIM, konieczne jest naliczenie abonamentu za transfer danych GSM (tzw. GSM fee).

Więcej o abonamencie GSM oraz planach taryfowych znajdziesz TUTAJ

.